• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Zwoleń

Jabłko czy cytryna?

jablkoczycytryna

 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu w obecności uczniów klasy IIIc PSP w Zwoleniu prowadzili niecodzienne kontrole drogowe. Za jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego kierujący dostawali nagrodę.

Wczoraj zwoleńscy policjanci wspólnie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu, prowadzili kontrolę uczestników ruchu drogowego pod hasłem „Jabłko czy cytryna?”. Działania te zorganizowano w ramach Akcji Bezpieczna droga do szkoły 2012. Policjanci kontrolowali pojazdy w rejonie ulic przyległych do szkoły. Kierujących, którzy poruszali się po drodze zgodnie z przepisami ruchu drogowego, dzieci nagradzały jabłkiem, drobnymi upominkami oraz wierszykiem. Inaczej jednak postępowali z tymi, którzy popełnili drobne wykroczenia. Ci otrzymywali cytrynę, którą musieli zjeść w obecności dzieci.

Podczas prowadzonych kontroli, większość kierujących została nagrodzona za bezpieczną jazdę. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w okolicy szkoły oraz uświadomienie kierującym, że potencjalne ofiary ich nieostrożnej jazdy nie są anonimowe.

Autor: asp. Jacek Szarpak/RJ
KPP Zwoleń

 

Papierosy dla małoletnich na sztuki, Zwoleń

1-71002 mo1

Zwoleńscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zwoleniu po raz kolejny w tym roku przeprowadzili wspólne działania w zakresie przestrzegania zakazu palenia, oznakowania stref bezdymnych i zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych małoletnim. Podczas tych działań ujawnili kobietę, która sprzedawała papierosy małoletniemu na sztuki.

Czytaj więcej...

Najnowsze informacje lokalne

Reklama

refit1.png

 

Reklamy

miejsce na reklame

miejscenareklame2miejscenareklame2

 

Galeria zdjęć

Reklama

Kontakt

Kontakt z redakcją: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze strony:

VITA 50 PLUS

Twój urlop, Twój Weekend

Eksport Import